უეინ რუნიმ როგორც იქნა მისცა ინტერვიუ ჟურნალისტებს და მან განაცხადა, რომ ფერგიმ აფსოლიტურად დამსახურებულად მიიღო ოვაციები გულშემატკივრისგან. "აღლუმი ძალიან კარგი საშუალებაა იმისა, რომ პატივი სცე მწვრთნელს შემდეგ კი ფეხბურთელებს. ვფიქრობ, რომ ფერგიუსონი იყო საუკეთესო მწვრთნელი მთელს მსოფლიოში და ასეც იქნება ყოველთვის. ძალიან სასიამოვნოა, როდესაც მიდიხარ ავტობუსით და ამდენი გულშემატკივარი შენ გიმღერის. ფერგიუსონს ძალიან კარგი გაცილება მოუწყეს რადგან მან ეს დაიმსახურა. ის საუკეთესო მწვრთნელია. ამდენი ხანია გუნდს ედგე სათავეში და ამდენი ტიტული მოუპოვო ეს დაუჯერებელია!"-განაცხადა რუნიმ. შეგახსნებთ, რომ სხვადასხვა წყაროების გათვალისწინებით ფერგის და რუნის ქონდა კონფლიქტი სხვადასხვა აზრის გამო რამაც გამოიწვია რუნის წასვლაზე საუბარი, მაგრამ როგორც ინგლისის ფორვარდი ამბობს ის მზადაა დაივიწყოს ყველაფერი და გააგრძელოს "მანჩესტერ იუნაიტედში" თამაში, რომელსაც შემდეგ სეზონში მოიესი უხელმძღვანელებს. წყარო:manutd.ru