დევიდ მოიესი "იუნაიტედში" მუშაობას რუნის მომავლის გარკვევით დაიწყებს...
დევიდ მოიესი "მანჩესტერ იუნაიტედის" მთავარი მწვრთნელი უკვე კვირას გასამართი მატჩის შემდეგ გახდება. შეგახსენებთ, რომ მისი ახლანდელი კუბი "ევერტონი" "ჩელსის" ხვდება. დევიდმა განაცხადა, რომ "იუნაიტედში" მოსვლის თანავე ის დაიწყებდა მოლაპარაკებებს უეინ რუნისთან. აქვე იმასაც შეგახსენებთ, რომ უეინი "ევრტონში" თამაშისას მოიესის შეგირდი გახლდათ.
როგორც ცნობილია დევიდს "ევერტონთან" კონტრაქტი სეზონის ბოლოს ეწურებოდა და ის "იუნაიტედის" მთავარი მწვრთნელი ოფიციალურად 1 ივლისს გახდებოდა, მაგრამ მოიესი ესაუბრა კლუბის დირექტორს და თხოვა, რომ უფრო ადრე გაეშვათ "ოლდ ტრაფორდზე".
როგორც გამოცემა "The Guardian" გვამცნობს, მოიესი უკვე ორშაბათიდან დაიკავებს მთავარი მწვრთნელის პოსტს. დევიდის პირველი დავალება კი ის იქნება, რომ დაარწმუნოს უეინ რუნის კლუბში დარჩენაზე.
უნდა აღინიშნოს ისიც, რომ უეინსა და მოიესს შორის დაძაბული ურთიერთობაა. თავის ავტობიოგრაფიაში უეინი წერს, რომ მოიესმა საჯაროდ გაამხილა მისი ტრანსფერის ფასი, როდესაც ის "იუნაიტედში" გადავიდა.
მოგვიანებით კი დევიდმა რუნი ცილისწამებაში დაადანაშაულა და მისგან ბოდიშიც მიიღო. მაგრამ ამის შემდეგ ისინი შერიგდნენ და ეს ამბავიც დაივიწყეს.
გვამცნობენ, რომ მოიესს სურს რუნი "იუნაიტედში" შეინარჩუნოს. თუმცა მოლაპარაკებები სავარაუდოდ გაჭიანურდა, იმისდა მიუხედავად, რომ რუნი ინგლისში ყვეალზე მაღალ ანაზღაურებდა ფეხბურთელად ითვლება.
წყარო: