"მანჩესტერ იუნაიტედის" მცველმა კიდევ ერთხელ შეაფასა თავისი შესაძლებლობები და განაცხადა, რომ მზადაა ახალი კონტრაქტისთვის.
34 წლის ინგლისელი ძალიან კარგ სეზონს ატარებს, რაც გვავიწყებს იმას, თუ როგორი პრობლემური იყო თავიდან რიო ჯანმრთელობასთან დაკავშირებით. ფერდინანდს კონტრაქტი მიმდინარე სეზონის დასრულებისთანავე უმთავრდება და ჯერ კიდევ არაა გარკვეული, დარჩება თუ არა "იუნაიტედში".
"მანჩესტერ იუნაიტედს" ძალიან კარგი მომავალი აქვს. მწვრთნელმა კლუბი ძალიან კარგ მდგომარეობაში დატოვა, ასე რომ, მხოლოდ გამარჯვებაზე ვართ კონცენტრირებულნი. ჩვენ გვყავს ახალგაზრდა ფეხბურთელების კარგი ნაკრები, რომლებსაც სურთ ყველაფრის მოგება, იყვნენ წარმატებულები და იმუშაონ ბევრი."
"სწორედ ეს ჩადო მწვრთნელმა ფეხბურთელებში. ასევე საჭიროა სწორედ ვიმუშაოთ, თუ გვსურს, რომ კარგ წარმატებას მივაღწიოთ. მე კი მსურს ამის ნაწილი გავხდე." - განაცხადა რიო ფერდინანდმა MUTV-თან.